Leica 3D Disto lézerünkkel milliméter pontossággal vesszük fel a fogadószerkezet minden fontos pontját. A ponthálót beolvasva a faépítészeti szoftverbe, pontos képet kapunk a tervek és a valóság közti eltérésekről. A gyártandó szerkezetet a CNC gépre való kiadás előtt javítjuk a felvett adatoknak megfelelően.
A helyszíni felmérést követően a SEMA faépítészeti szoftverben 3 dimenziós modellt készítünk az építendő szerkezetről. A modellből helyszíni ácsmunkára vagy üzemi előregyártásra is ki tudjuk adni a szükséges dokumentációkat és fájlokat. Amennyiben a gyártmánytervekkel párhuzamosan tartószerkezeti tervek is készülnek, az általunk készített modell felhasználható a szakági tervezések során.
A faipari gyártmánytervezés legnagyobb előnyei közé tartozik, hogy a faépítészeti szoftverben létrehozott teljes projekt CNC szabászgépre küldhető és legyártható. Hagyományos fakötések, bonyolult élek, vápák és ferde csatlakozások helyszíni megmunkálása helyett spóroljon időt!
Az előregyártott szerkezetek faanyagvédő szerrel való áztatása minden vágott felületre kiterjed, így nem kell félni a rovar- és gombafertőzéseknek nyitva hagyott kapuktól.
A felesleges plusz munka elkerülése érdekében a kezdeti lépésektől együtt dolgozunk tervező partnereinkkel.
Ács kivitelező partnereink számára CNC géppel legyártott szerkezetet szállítunk ki a helyszínre. Az előregyártott szerkezet meggyorsítja és pontosabbá teszi a munkát.
Saját hatáskörben kivitelezett, statikai számításokat nem igénylő kerti építmények legyártását vállaljuk.
Az általunk készített tervek tartószerkezeti jóváhagyást követően akár a faszerkezetek kiviteli terveként is felhasználhatók. Szakágak közötti adatátadás .ifc, .sem, .dwg és .dxf formátumokban is történhet. Az előregyártással a kivitelezési idő a töredékére csökken, kevesebb helyszíni hulladék keletkezik, ráadásul egy-egy projekt kevesebb élő munkaerőt igényel. Az alapanyagszükségletet optimalizáljuk a standard fűrészipari hosszoknak megfelelően, így a hulladék minimalizálás mellett költséget is megtakarítunk.